Stará Bystrica  

História obce Prvý slovenský orloj Rínok sv. Michala Zaujímavé okolie Vzdelanie Firmy v obci Obecný úrad

 Neoficiálne stránky :  


Stará Bystrica
História obce

Prvý slovenský orloj

Rínok sv. Michala

Zaujímavé okolie

Vzdelanie
Firmy v obci

Obecný úrad

 

 

V okolí :   

- Čadca
- Radôstka
- Vychylovka skanzen
- Svrčinovec
- Cestovanie server
- Kysuce všeobecne
 
 

 Stará Bystrica | Vzdelanie  

Vzdelanie
História prvej základnej školy v obci sa začala písať v roku 1950. Jej riaditeľom bol vtedy Ľudovít Greguš a žiakov bolo 136. V centre obce sa v roku 1960 začalo vyučovať v novej škole, ktorá dnes slúži pre základný stupeň školskej dochádzky. Škola, ktorá dnes slúži pre druhý stupeň základnej školskej dochádzky bola postavená v roku 1971, kedy do školy chodilo už viac ako 600 žiakov. O rok žiaci dostali aj jedáleň.

Základná škola Stará BystricaMaterská škola
Materská škola sa nachádza v časti Salajňa a je súčasťou základnej školy.

Základná škola 1. stupňa
Triedy 1 až 4 navštevujú rekonštruovanú školu na námestí sv. Michala. Tá momentálne nesie podobnú architektúru ako budovy na Zbojníckom rínku, ktorý je spolu s orlojom najväčším ťahúňom turistov v obci. S jej rekonštrukciou sa začalo v roku 2007 a ukončená bola v lete roku 2010.

Základná škola 2. stupňa
Jej otvorenie v septembri roku 1971 bola miestna udalosť. O rok neskôr získali žiaci aj školskú jedáleň. Typická stavba komunistických čias pomaly chradla, hoci plnila svoj účel. V roku 2007 sa začala rekonštrukcia spolu s telocvičňou. Školu navštevujú aj žiaci z obce Radôstka a Nová Bystrica.

 

 

© STARABYSTRICA.com - NEOFICIÁLNE STRÁNKY OBCE /  stránky zamerané na turistiku, zaujímavé miesta a cestovanie - všetky práva vyhradené na fotografie, materiál a dizajn. Autori si vyhradzujú práva na akékoľvek použitie materiálov, fotografií a akéhokoľvek obsahu, myšlienok a dizajnu.  - privacy policy - Autor CRX.
V našej sieti stránok napr: Cestopisy: Radôstka, Ostrava, Región Kysuce, Svrčinovec, Skanzen pribylina, Čadca, Skanzen Vychylovka  - Zábava: , Cestovanie.net